Про кафедру

Кафедра менеджменту та адміністрування була створена 1 вересня 2022 року шляхом реорганізації та об’єднання кафедри економіки, менеджменту та адміністрування та кафедри менеджменту, адміністрування та готельно-ресторанної справи (Наказ ХНУ №76 від 30.06.2022 «Про внесення змін до організаційної структури університету») в структурі факультету управління, адміністрування та туризму.

Обидві кафедри мають власну історію розвитку. Кафедра економіки, менеджменту та адміністрування (ЕМА) була створена як кафедра організації та нормування праці у 1982 р. За сорокалітній період пройшла багаторазова трансформація як назва кафедри, так і назви випускових спеціальностей. Склад кафедри ЕМА у 2018 році

Кафедра менеджменту, адміністрування та готельно-ресторанної справи (МАГРС) була створена у 2001 році як кафедра менеджменту. У зв’язку з відкриттям спеціальності «Готельно-ресторанна справа» назва кафедри була змінена. Склад кафедри МАГРС у 2017 році.

Зазначені кафедри одними із перших в Україні (1993р.)започаткували підготовку студентів за спеціальністю «Менеджмент» за такими чотирьома спеціалізаціями: Менеджмент промислових підприємств, Менеджмент митної справи, Менеджмент підприємницької діяльності, Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності.

Наразі на кафедрі менеджменту та адміністрування підготовка здобувачів вищої освіти проводиться за спеціальністю 073 «Менеджмент» за такими освітніми рівнями та освітніми програмами:

Перший (бакалаврський):​

  • Освітньо-професійна програма «Менеджмент»

Другий (магістерський):​

  • Освітньо-професійна програма «Бізнес-адміністрування»​

Третій (освітньо-науковий):

  • Освітньо-наукова програма «Менеджмент»

Кафедра має потужний кадровий потенціал, а викладачі високий науково-методичний та педагогічний рівень, який дає змогу реалізовувати освітні програми на рівні сучасних вимог до фахової підготовки. За період функціонування кафедри захищено більше 10 докторських та 40 кандидатських дисертацій. На кафедрі працюють 6 професорів, 10 доцентів та 2 старших викладачі.

Кафедра менеджменту та адміністрування, червень 2023 р.

Для практичного розвитку освітніх програм кафедрою менеджменту та адміністрування налагоджене співробітництво з державними та комерційними промисловими підприємствами м. Хмельницького, органами влади щодо проходження практичної підготовки та працевлаштування здобувачів вищої освіти на провідних промислових підприємствах, в установах та організаціях. Вже сьогодні багато дипломних робіт та навчально-наукових завдань виконуються на замовлення підприємств та установ і є складовою реальної аналітичної роботи.

Кафедра підтримує наукові зв’язки з вітчизняними та зарубіжними навчальними закладами: Одеським національним економічним університетом (м. Одеса); Національним університетом міського господарства ім. О.М. Бекетова (м. Харків); Вінницьким національним технічним університетом (м. Вінниця); Львівським державним університетом внутрішніх справ (м. Львів); Хмельницьким відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз; Подільським інститутом регіонального розвитку; Технологічно-природничим університетом ім. Яна і Єнджея Снядецьких, м. Бидгощ (Польща); Вищою соціально-економічною школою у Пшеворську (Польща); Академією професійної освіти, НПО, м. Калужа (Словацька республіка); Університетом в Бєльсько-Бялій (Польща); Університетом Вітовта Великого (Литва).

За свою понад 40 річну історію на кафедрі сформувалась філософія освітньої діяльності та підходи до організації навчальної, наукової і інноваційної діяльності. Основними принципами, які покладені в основу роботи кафедри, є:

  • Орієнтація навчального процесу на підготовку професійно компетентних, високоінтелектуальних і креативних фахівців – системних менеджерів.
  • Постійна спрямованість на наукові дослідження актуальних проблем вітчизняної практики управління з широким залученням студентів і використання одержаних результатів в навчальному процесі.
  • Розгляд інтеграції навчального і науково-дослідного процесу як необхідна умова забезпечення відповідності підготовки менеджерів викликам нового часу і реальним потребам економіки.
  • Вдосконалення організації навчального процесу шляхом використання сучасних технологій навчання, включаючи активні методи (дистанційне навчання, комп’ютерні технології, тренінг).
  • Неперервність підготовки і перепідготовки менеджерів.