Науково-дослідна роботи кафедри є багатогранною, плідною, спрямованою на пошук оптимальних рішень і підходів до розв’язання актуальних проблем управління.
На кафедрі менеджменту та адміністрування працюють та розвиваються наукові школи:
За період функціонування кафедри захищено більше 10 докторських та 40 кандидатських дисертацій.
Станом на 2023 рік, під керівництвом викладачів над написанням робіт працюють 26 аспіратів.
Професори кафедри менеджменту та адміністрування працюють в складі спеціалізованих рад із захисту кандидатських та докторських дисертацій м. Хмельницького, м. Харкова, м. Тернополя.
Щорічними є доповіді викладачів кафедри менеджменту та адміністрування на науково-практичній конференції професорсько-викладацького складу ХНУ. Регулярну основу має науковий семінар кафедри.
Складом кафедри здійснюється активна робота та керівництво згідно виконання госпдоговірної та держбюджетної тематики.
За період 2021-2023 рр. викладачами кафедри видано 3 навчальних посібники (Управління проєктами, Управління зовнішньо-економічною діяльністю, Менеджмент організацій); 13 монографій (одноосібних та участь в колективних монографіях), в тому числі 10 – у закордонних виданнях; опубліковано 28 статтей в науково-метричних базах Scopus та Web of Science; 48 статтей в журналах та збірниках праць за кордоном; 116 статтей у фахових виданнях України.
Численні розробки викладачів захищені свідоцтвами про авторське право.
Для проведення науково-дослідних та практичних досліджень у сфері менеджменту та адміністрування співробітниками кафедри ініційовано створення ЦЕНТРУ надання економічних та управлінських послуг.
Професори та доценти кафедри є членами редколегії наукових журналів «Вісник Хмельницького національного університету» (серія Економічні науки), «Modeling the development of the economic systems», «Innovation and Sustainability», «Development service industri management», «Київський економічний науковий журнал».
Невід’ємною складовою наукової роботи кафедри виступає організація та проведення науково-практичних конференцій. Традиційною стала міжнародна науково-практична конференція, яку щорічно проводить кафедра з актуальних проблем економіки та менеджменту. І Міжнародна конференція стартувала у 2010 році.
У роботі конференції взяли участь провідні вчені та науковці, представники органів держаної влади, керівники й працівники підприємств, громадських організацій України та широке коло співорганізаторів.
12-14 травня 2017 року на базі Хмельницького національного університету у співпраці із Технологічно-природничим університетом ім. Яна і Єнджея Снядецьких, м. Бидгощ (Польща), Вищою школою бізнесу, м. Домброва Гурніча (Польща), Тбіліським державним університету ім. Іване Джавахішвілі (Грузія), за участю Спілки економістів України, Академії економічних наук України, було проведено V Міжнародну науково-практична конференція «Актуальні проблеми економіки та менеджменту: теоретичні і практичні аспекти». У конференції взяли участь 188 чол., з них іногородніх – 81 чол. (у т.ч. іноземців – 14 чол.). Наукові праці за результатами проведення конференцій були опубліковані у фаховому журналі «Вісник Хмельницького національного університету», а також у тезах доповідей за матеріалами конференції.
14-16 травня 2020 року кафедрою менеджменту та адміністрування проведено VІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми економіки та управління: теоретичні і практичні аспекти» (м. Хмельницький – смт. Сатанів). Учасниками конференції стали 115 науковців, з них іногородніх – 19 чол (у т.ч. іноземців – 8 чол).
За результатами наукових дискусій були опубліковані тези доповідей учасників конференції, а також — статті у фаховому виданні ХНУ.
У відповідності до підписаної угоди про співпрацю між Хмельницьким національним університетом і Вищою школою суспільно-економічною, м. Пшеворськ (Польща), кафедра менеджменту та адміністрування ХНУ стала співорганізатором та взяла участь у міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні технології менеджменту», що відбулась 15-16 жовтня 2022 року у м. Пшеворськ (Польща). Метою конференції було визначено обговорення теоретичних, методологічних і практичних аспектів функціонування та розвитку сучасного менеджменту.
У заході взяли участь ректорат і викладачі Вищої школи суспільно-економічної в Пшеворську, представники місцевого самоврядування міст Пшеворська та Ярослава, гміни Заріччя. Конференція відбулась у чудовому місці – палацово-парковому комплексі Дідушицьких.
Із науковими доповідями під час пленарного засідання виступили викладачі кафедри менеджменту та адміністрування Волинського національного університету ім. Лесі Українки: професор, завідувач кафедри Лариса Черчик («Сучасні актуальні компетентності менеджерів»), доценти Інна Милько («Формування системи менеджменту за слабкими сигналами у закладах охорони здоров’я»), Ірина Волинець («Управління гнучкістю виробничої діяльності підприємств лісового господарства України: оцінка стану та стратегічні напрями змін»), Лариса Ющишина («Інформаційно-аналітичне забезпечення системи формування витрат бізнес-процесів сільськогосподарських підприємств»); викладачі кафедри менеджменту та адміністрування Хмельницького національного університету: доцент Ірина Сокирник («Управління розробкою та реалізацією стратегії підприємства в умовах війни»); директор Європейської асоціації інноваційної освіти, доцент Оксана Степанюк («Діджиталізація освіти: сучасне цифрове освітнє середовище для підготовки менеджерів»); викладачі Вищої суспільно-економічної школи в Пшеворську.
Дистанційну участь в роботі конференції взяли також викладачі кафедри менеджменту та адміністрування ХНУ. За результатами роботи конференції сформовано збірник наукових праць «Сучасні технології менеджменту».
Ця конференція перший крок до перспективної співпраці між навчальними закладами і освітніми центрами України та Польщі.
24-26 ТРАВНЯ 2023 року кафедра менеджменту та адміністрування Хмельницького національного університету в рамках постійної співпраці з ВОЛИНСЬКИМ НАЦІОНАЛЬНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ імені ЛЕСІ УКРАЇНКИ (м.Луцьк), ВИЩОЮ ШКОЛОЮ СУСПІЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЮ в ПШЕВОРСЬКУ (м. Пшеворськ, Республіка Польща) стала співорганізатором міжнародної науково-практичної конференції «ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА МЕНЕДЖМЕНТУ».
В роботі конференції взяли участь науково-педагогічні працівники, студенти українських та закордонних вищих навчальних закладів: ВОЛИНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ (м. Луцьк), ЛУЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ, (м. Луцьк), НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ (м. Львів), ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (м. Одеса), НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ (м. Рівне), ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (м. Хмельницький), НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ» (м. Харків), ІНСТИТУТ АГРОЕКОЛОГІЇ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ НААН (м. Київ), ІНСТИТУТ РИНКУ І ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НАНУ (м. Одеса), ВИЩА ШКОЛА СУСПІЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА В ПШЕВОРСЬКУ (м. Пшеворськ, Республіка Польща), ІНСТИТУТ РОЗВИТКУ СЕЛА ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВАПОЛЬСЬКА АКАДЕМІЯ НАУК (м. Варшава, Республіка Польща), ЕСТОНСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПІДПРИЄМНИЦТВА (м. Таллінн, Естонія), МАГДЕБУРГСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ОТТО-ФОН-ГЕРІКЕ (м. Магдебург, Німеччина).
З привітальним словом до учасників конференції звернулися Анатолій Цьось ректор ВНУ імені Лесі Українки, доктор наук з фізичного виховання та спорту; доктор економічних наук, професорка та завідувач кафедри менеджменту та адміністрування ВНУ імені Лесі Українки – Лариса Черчик; д.е.н., професор Петро Ярош – ректор Вищої школи суспільно-економічної в Пшеворську.
На пленарному засіданні з вітальним словом та доповіддю на тему «Оцінювання соціально-економічних результатів управління економікою України та пріоритети її повоєнного розвитку» виступила професор, завідувач кафедри менеджменту та адміністрування Хмельницького національного університету Ніла Тюріна.
В обговореннях з доповідями виступили: професор Євгеній Рудніченко, декан факультету управління, адміністрування та туризму; професорка кафедри менеджменту та адміністрування Наталія Гавловська; доцент кафедри менеджменту та адміністрування Ірина Сокирник; доцент кафедри менеджменту та адміністрування Геннадій Капінос; здобувач вищої освіти Павло Майдан.
Після завершення пленарного засідання робота конференції продовжилася на дискусійних панелях, в роботі круглого столу, серед доповідачів яких були викладачі кафедри менеджменту та адміністрування професор Валентина Стадник, доцент Тетяна Назарчук, доцент Людмила Кримчак, доцент Карвацка Наталія, старший викладач Ірина Грабовська, студенти-здобувачі вищої освіти та аспіранти кафедри.
Результати наукової роботи активно запроваджуються в навчальний процес через постійно оновлюваний список науково-методичних видань.
Результати науково-дослідної роботи кафедри не залишились непоміченими і з боку керівництва університету – упродовж останніх років колектив кафедри неодноразово нагороджувався грамотами за призові місця в рейтингу кафедр Хмельницького національного університету.