Вільні в гостях у «Вільної»

В останній тиждень березня здобувачі 2-гу курсу спеціальності Менеджмент (РВО бакалавр) вільні у виборі та готові для отримання нової інформації і знань разом із викладачем кафедри менеджменту та адміністрування Оленою КОСІЮК у рамках вивчення дисципліни «Менеджмент» та «HR-менеджмент», зустрілися на платформі Простору «Вільна» одразу з двома фахівчинями-практиками: Альоною Підлужною-Ткач (бізнес-тренеркою, координатором фонду «СпівДія», сертифікованою кар’єрною консультанткою та відомою фахівчинею з підбору та адаптації персоналу) і Світланою Барановою (менеджеркою Простору «Вільна», головою правління ХОБФ «Паритет», викладачкою).

Метою зустрічі було ознайомлення здобувачів із практичними аспектами роботи управлінців, обмін досвідом з фахівцями, розширення професійної мережі та формування додаткового інтересу і мотивації для подальшого професійного і кар’єрного розвитку в управлінській сфері.

Вибір місця і фахівців для роботи був зумовлений бажанням здобувачів подивитися на управлінську діяльність через призму комерційних і некомерційних структур. 

Оскільки більшість здобувачів ще не мали практичного досвіду роботи, то для них цінним стала взаємодія із фахівцями-практиками, які змогли доступно, із використанням реальних прикладів і кейсів розповісти і показати, як відбувається процес створення організації, які рішення необхідно приймати, яким чином виконуються управлінські функції.  Враховуючи власний досвід і специфіку роботи організацій,  з якими співпрацюють фахівчині, вони наочно пояснили здобувачам особливості та відмінності в управлінні бізнес-організаціями і некомерційними структурами: як формується їх місія, бачення, цілі, що впливає на їх структуру, як налагоджується процес мотивації персоналу та формується система контролю. Також на прикладі організацій, керівниками і амбасадорами яких є пані Альона та Світлана, вони з позиції практиків пояснили здобувачам елементи і специфіку впливу зовнішнього середовища на організації, окреслили фактори, що визначають успішність діяльності.

Окрім цього, фахівчині надали специфічну інформацію щодо гендерних аспектів реалізації управлінської діяльності: які є моделі управлінців, як гендер впливає/ не впливає на стиль управління і прийняття рішення, на скільки актуальна проблема сексизму і врахування гендерного впливу для вітчизняних підприємств.  

П. Альона і Світлана на власному прикладі і з використанням інформації про реальні проблеми і задачі, з якими  вони зустрічаються у своїй роботі, пояснювали здобувачам наскільки важливим є засвоєння і розвиток управлінських  навиків, таких як планування, організація, мотивація та контроль не тільки для забезпечення ефективного керівництва підприємствами/організаціями, а також для забезпечення власного професійного і кар’єрного розвитку.

Здобувачі отримали інформацію і про те, які сучасні підходи до управління та які інструменти використовують фахівці, як вони забезпечують ефективність їх організацій.

Використовуючи кейси, власні успішні практики та бізнес-гру фахівчині сформували додатковий мотиваційний вплив на молодих колег, надихнувши їх на успішне навчання, професійний розвиток і зростання, досягнення високих кар’єрних результатів.

Під час спілкування здобувачі отримали багато нової інформації, знайшли практичне підкріплення теоретичних знань, що були отримані ними  не тільки у рамках вивчення дисципліни «Менеджмент», а також дисципліни «HR-менеджмент». Зокрема, Альона Підлужна-Ткач пояснила на власному прикладі і прикладах своїх клієнтів, як пов’язані процеси ефективного управління людськими ресурсами з успішністю роботи організацій, як самоменеджмент корелюється із менеджментом на рівні підприємства/організації.

Додатковими бонусами навчально-практичної зустрічі стало створення гарного настрою учасників завдяки активній взаємодії у дружній атмосфері, що створювалася фахівчинями під час роботи у Просторі «Вільна», більше розуміння здобувачами своїх бажань, потреб, цілей і перешкод, що перешкоджають їх професійному і особистісному розвитку.

Знайомство із фахівчинями-практиками дозволило також розширити коло професійних зв’язків. Отримані контакти з професіоналами можуть стати основою для побудови власної професійної мережі і бути корисними для майбутнього трудового і кар’єрного зростання.

При підведенні підсумків зустрічі, учасники дали позитивний зворотній зв’язок – здобувачі вказали на те, що їх взаємодія зі спеціалістами-практиками стала важливим елементом вивчення управлінських дисциплін, допомогла поглибити та актуалізувати теоретичні знання з дисциплін «Менеджмент» та «HR-менеджмент», розвинути нові практичні навички, розширити уявлення про фактори, що впливають на їх професійний шлях, та що необхідно для успішної кар’єри в управлінні.