Продовжуючи традицію постійно збільшувати практичну підготовку здобувачів вищої освіти викладачі кафедри менеджменту та адміністрування, факультету управління, адміністрування та туризму ХНУ (проф. Тюріна Н.М. та доц, Карвацка Н.С.) брали участь в онлайн зустрічі «Здійснення експортно-імпортних операцій», що відбулась 7 листопада 2024 р., за ініціативи Хмельницької ОВА (ОДА), у межах роботи регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу».
Спікери: заступник голови та керівник департаменту економічного розвитку Хмельницької ОВА (ОДА), керівник Хмельницької митниці.
На зустрічі були присутні керівники обласних структур; представники бізнесу Хмельницької області, що активно здійснюють зовнішньоекономічну діяльність; здобувачі вищої освіти спеціальності «Менеджмент» ХНУ освітніх рівнів «бакалавр», «магістр» та «доктор філософії».
Керівник економічного блоку розповіла про стан виконання зовнішньоекономічної діяльності в області, структуру її експорту, акцентувала увагу на позитивній тенденції розвитку та основних проблемах, що потребують вирішення у цій галузі.
У своєму виступі керівник Хмельницької митниці звернув увагу на важливість збільшення митних податків для наповнення дохідної частини бюджету країни та актуальності цього питання за сучасних умов. Спікер розповів про позитивну динаміку збільшення надходжень до бюджету від діяльності Хмельницької митниці, про лідерів виконання ЗЕД у нашій області, звернув увагу на основні проблеми й необхідність впровадження сучасних реформ в управлінні та діяльності митних органів.
Після виступів спікерів усім присутнім на зустрічі була надана можливість долучитись до дискусії, що проходила надзвичайно активно у формі: питання-відповідь-обговорення.
Представників бізнесу різних сфер турбували різнопланові питання щодо виконання зовнішньоекономічної діяльності, я то: ефективна комунікація митників та представників бізнесу; кількість задекларованих вантажно-митних декларацій; застосування та можливості ініціювання змін до «Єдиного митного тарифу»; коригування розрахунку митної вартості; ведення аналітики імпорту та експорту суб’єктів господарювання й удосконалення стратегії регіонального розвитку Хмельницької області; проблеми ввезення імпорту обладнання та комплектуючих; використання індикативних цін; умови тимчасового вивезення продукції для участі у міжнародних виставках; захист від демпінгу та ініціювання введення антидемпінгових мит; логістичні питання; особливості підтвердження сертифікатів походження товарів тощо.
Усім присутнім було цікаво слухати і брати участь у дискусії. Особливо це стосується здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «бакалавр», які наразі вивчають дисципліну «Управління зовнішньоекономічною діяльністю» і уже отримали хорошу теоретичну підготовку. Проведена дискусія посилила практичну складову та переконала студентів у затребуваності цих знань у майбутній професійній діяльності.
Магістрантам ОПП «Бізнес-адміністрування» ця зустріч була корисна для поглиблення практичних знань щодо налагодження бізнес-процесів при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності організацій та написання магістерської дипломної роботи на базі підприємств-суб’єктів ЗЕД.
Аспіранти ОНП «Менеджмент» мали змогу отримати практичний досвід ідентифікації та розв`язування комплексних проблем у галузі управління та адміністрування на прикладі налагодження відкритого діалогу між бізнесом та владою для оперативного вирішення актуальних питань підприємців, а також покращення економічного та інвестиційного клімату регіону.
Подібні зустрічі сприяють підвищенню рівня лідерського потенціалу здобувачів вищої освіти та підготовці висококваліфікованих і конкурентоспроможних фахівців, інтегрованих у вітчизняний та світовий науково-практичний простір.
Дякуємо організаторам за проведену зустріч, можливість долучення освітян до реальної економіки та співпраці з представниками влади і бізнесу!