Засідання Школи молодого науковця на тему «Інтелектуальна власність та авторське право: як жити за правилами»

30 жовтня 2024 року у межах засідання Школи молодого науковця відбулася зустріч на тему «Інтелектуальна власність та авторське право: як жити за правилами».

Цього разу спікером був к.е.н., доцент Юрій КРАВЧИК — Начальник відділу інтелектуальної власності та трансферу технологій Хмельницького національного університету.

Юрій Васильович поділився з учасниками цінними знаннями про:

– Основи авторського права та інтелектуальної власності: що саме включає цей напрям та як захистити свої ідеї й розробки.

– Процедуру реєстрації авторського права, патентування та ліцензування: як захистити свої наукові праці, винаходи та інновації, а також реалізувати їх через трансфер технологій.

– Правила використання чужих матеріалів: як не порушувати авторське право, використовуючи матеріали для досліджень і публікацій.

Спікер надав поради для молодих науковців, як правильно розвивати свої дослідження, враховуючи аспекти захисту інтелектуальної власності.

До обговорення важливих питань долучилися: Євгеній РУДНІЧЕНКО – д.е.н., проф., декан факультету управління, адміністрування та туризму Хмельницького національного університету; Ірина ЄПІФАНОВА – д.е.н., проф.,проректор з наукової роботи Вінницького національного технічного університету; Інна КУЗНЕЦОВА – д.е.н., проф., зав. кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності Одеського національного економічного університету; Олена СОРОКІВСЬКА – д.е.н., проф., зав. кафедри менеджменту та адміністрування Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя; Ірена СВИДРУК – д.е.н., проф. кафедри менеджменту Львівського торговельно-економічного університету; Степан МЕЛЬНИК – д.е.н., професор, зав. кафедри фінансів та обліку Львівського державного університету внутрішніх справ; Галина ТАРАСЮК – д. е. н., проф., декан факультету бізнесу та сфери обслуговування Державного університету «Житомирська політехніка»; Вікторія ТРЕТЯК – д.е.н., доц. завідувач кафедри управління та адміністрування Каразінської школи бізнесу; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна; Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова; здобувачі вищої освіти освітніх рівнів бакалавр, магістр та доктор філософії усіх зазначених університетів.

Зустріч була надзвичайно корисною для молодих лідерів, науковців, які прагнуть успішно реалізовувати свої ідеї, дотримуючись законодавчих норм.

Надзвичайно важливо, що здобувачі освіти бакалаврського (ОПП «Менеджмент»), учасники студентського наукового гуртка «Менеджмент та адміністрування в ХХІ столітті», магістерського (ОПП «Бізнес-адміністрування», ОПП «Підприємництво, торгівля та комерційна логістика», ОПП «Туризм і рекреація») рівнів, аспіранти (ОНП «Менеджмент, ОНП «Підприємництво та торгівля») факультету управління, адміністрування та туризму Хмельницького національного університету мали змогу отримати додаткові знання у рамках вивчення нормативного й вибіркового блоку дисциплін.

Велика подяка Юрію КРАВЧИКУ за детальні пояснення, практичні поради та мотивацію до наукових звершень! Тримаймо науковий стрій!