Співпраця зі стейкхолдерами. Виїзні заняття з дисципліни «Управління стратегічним розвитком бізнесу»

12 вересня 2024 року в процесі вивчення дисциплін «Управління стратегічним розвитком бізнесу» (освітній рівень «магістр») для посилення практичної підготовки здобувачів вищої освіти за ініціативи доцента кафедри менеджменту та адміністрування Геннадія Капіноса та за підтримки директора Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Катерини Савчук було проведено виїзні заняття на равликовій фермі “Епіравлик” і ТОВ “ТАС Нейл” за участі їх керівників.

Дана співпраця стала можливою в межах проєкту “Посилене партнерство для сталого відновлення” (EPSR), що фінансується Урядом Швеції в особі Шведського агентства з міжнародної співпраці та розвитку (SIDA) та виконується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Власниця равликової ферми Альона Шибунько під час заняття поділилась досвідом створення та розвитку власного бізнесу у сільській місцевості (селі Нижні Вовківці). Вона розповіла, як пішла з журналістики і разом з чоловіком створила равликову ферму. При цьому журналістський досвід став у пригоді для популяризації ферми та висвітленню життя равликів у соцмережі Instagram, завдяки чому ферма стала дуже популярною в регіоні та Україні.

Дуже цікавими були розповіді Альони про її шлях розвитку від зародження бізнес-ідеї до її практичної реалізації, про розвиток екотуризму на фермі, співпрацю з грантодавцями, організацію процесів вирощування та догляду за равликами, організацію власного виробництва заморожених продуктів, постійне навчання, здобуття нових знань з ведення бізнесу, його масштабування та стратегічного планування. Здобувачі вищої освіти із зацікавленням слухали та брали участь в обговоренні питань управління бізнесом, його розвитку, розробки його нових напрямків.

Під час відвідування ТОВ “ТАС Нейл” його директор Віктор Соколюк розповів здобувачам вищої освіти про особливості діяльності підприємства з виробництва цвяхів, його операційну діяльність, організацію виробничих процесів, особливості логістики, збут продукції, експортну діяльність підприємства, планування стратегічного розвитку бізнесу, імпорту готової продукції за кордон.

Студенти цікавились питаннями майбутнього масштабування діяльності бізнесу компанії “ТАС Нейл”, її розвитку, технічного переоснащення виробництва, навчання персоналу тощо.

Представлений матеріал виїзних занять дозволить здобувачам вищої освіти систематизувати знання та набути нові практичні навички з управління стратегічним розвитком бізнесу.

Дякуємо за цікаві та змістовні лекції та практичний досвід!